53-72-18 - аварійно-диспетчерська служба, 0800-754-044 - колцентр, 
67-03-12 - приймальня,  сайт: www.vinvk.com.ua, е-mail:office@vinvk.com.ua
Telegram-канал: t.me/vinvoda_info

21 березня для учнів шостих класів школи №34 було проведено лекції з нагоди святкування Всесвітнього дня Води. Тема лекції « Відповідь у природі» розкриває проблеми, з якими людство зіштовхнулося у ХХІ столітті та шляхи їх вирішення. Представник КП «Вінницяоблводоканал» ознайомила дітей з розподілом використання води в світі, наявністю та доступністю водних ресурсів, катаклізмами, що пов’язані з людською діяльністю та зміною клімату.

Головними ідеями теми стали рішення нагальних водних проблем, які людство запозичило в природі. Відродження лісів та водно-болотних угідь, приєднання річок до заплав, створення рослинних буферів вздовж водойм є стійкими та економічно ефективними способами відновлення балансу кругообігу води. Це допоможе пом’якшити наслідки зміни клімату та покращити здоров’я людей та умови їхнього життя.

Успішними прикладами природніх рішень, впроваджених людьми є:

 • Відновлення заповідника Вакарешти, Румунія. Це міське водно-болотне угіддя площею 183 гектари знаходиться в 4 км від центра самого густонаселеного міста Румунії і є його «зеленими легенями»

 • Реставрація ландшафтів, Раджастан, Індія. Силами місцевих мешканців була повернута до життя річка Арварі, русло якої пересохло ще в 1940-х рр. В 1997 році в річці знову з’явилася вода, і їй навіть було присуджено Міжнародний річковий Приз.
 • vakareshti rumunia
  arvari river1
  harbin china
  biloberregya svyatoslav
 • Урядова ініціатива Китаю – «Місто-губка». Основна ідея – створити в містах умови для імітації природного циклу кругообігу води. Це досягається за допомогою ряду заходів та архітектурних рішень: зелені дахи та стіни, тротуари, які пропускають воду та спеціально побудовані фільтраційні канали для вловлювання води та відведення її назад у відновлене природне сховище. Найкращих успіхів добилися в місті Лінганг. Тут вже збудовані дороги з водопроникним покриттям і водно-паркова зелена зона. В них прокладені системи для збору, фільтрації та зберігання води - місто може переробляти майже все, що ллється з небес. Тут багато рослин і не буває посухи, а вологість підтримується на певному комфортному рівні.

 • В Україні було відновлено понад 500 га водно-болотних угідь на терені урочища «Бієнкові плавні». Зробили це за рахунок з’єднання територій плавнів з Дніпро-Бузьким лиманом. Активісти також хочуть покращити гідрологічний режим басейну річки Каланчак, що на Херсонщині. Планується збільшити кількість води на порівняно нормальній ділянці річки завдяки державному проекту, відповідно до якого вода до Каланчака надходитиме з Північно-Кримського каналу через сифон.

Малюнки дітей

На сайті 194 гостя та 0 користувачів