21022, м.Вінниця, вул.Київська 173, 67-03-12 - приймальня, 0800-754-044 - колцентр
53-72-18 - аварійно-диспетчерська служба, сайт: www.vinvk.com.ua, е-mail:office@vinvk.com.ua
Telegram-канал: t.me/vinvoda_info

Напрямки роботи вимірювальної хіміко-бактеріологічної лабораторії КП “Вінницяоблводоканал”:

 

1. Контроль технології очищення питної води.

2. Контроль технології очищення стічної води.

3. Надання послуг фізичним та юридичним особам з дослідження якості питної, поверхневої та стічної води.

4. Освітня робота в навчально-виховних закладах міста.

 1. Контроль технології очищення питної води

Джерелом централізованого водопостачання Вінниці є річка Південний Буг. Використання незахищеного джерела підвищує імовірність раптового забруднення. На КП “Вінницяоблводоканал” працює дві водопровідних станції: №2 для забезпечення водою правого берега міста та №3 - лівого берега. Для оперативного реагування створена цілодобова система контролю. На кожній водопровідній станції працює змінна лабораторія, яка здійснює цілодобовий моніторинг якості джерела та води по всім етапам очищення (водозабір, змішувач, відстійники, фільтри, РЧВ). Змінні лаборанти виконують дослідження по показникам, необхідним для оперативного коригування технології: кольоровості, каламутності, запаху, температурі, залишковому хлору та лужності. Результати досліджень оперативно передаються технологу та диспетчеру станції, що дозволяє швидко коригувати дози реагентів для отримання питної води нормативної якості

Денна лабораторія контролює якість по розширеному спектру фізико-хімічних та мікробіологічних показників . Загалом моніторинг якості здійснюється більш ніж по 80 показниках (сертифікати підтвердження технічної компетентності).

Стратегічним завданням вимірювальної хіміко-бактеріологічної лабораторії КП “Вінницяоблводоканал” є забезпечення можливості контролю кожного показників різними (альтернативними) методами досліджень, що є додатковою страховкою щодо забезпечення гарантованого контролю показників якості питною води у будь-якій ситуації (проблеми щодо постачання реактивів, несправність ЗВТ, обладнання , відсутність електропостачання тощо).

Загальний об'єм роботи залежить від якості джерела водопостачання: чим брудніше джерело, тим більше досліджень проводиться. Уявлення про масштаби роботи лабораторії по даному напрямку дають наступні цифри за 2020 рік:

  • 8256 проб води з джерела водопостачання, в яких проведено 53443 дослідження;
  • 49319 проб води по технологічним етапам очищення, в яких зроблено 13644 аналізи;
  • 28263 проби питної води з РЧВ (резервуари чистої питної води перед міською централізованою мережею міста), в яких проведено 163537 досліджень по контрольним показникам;
  • 780 проб питної води з централізованої мережі міста, 3502 дослідження.

Лабораторія підприємства забезпечена сучасними засобами вимірювальної техніки, випробувальним та допоміжним обладнанням, меблями, транспортом.

 

2. Контроль технології очищення стічної води.

Очищення суміші господарсько-побутової та стічної води міста здійснюється на очисних спорудах з повною біологічною очисткою. Контроль якості стічної води здійснюється на всіх етапах очищення (камера гасіння, первинні відстійники, аеротенки, вторинні відстійники, загальний скид). Крім того, ведеться постійний моніторинг якості річки Південний Буг вище та нижче скиду з ОСК, контроль за якість стічної води Абонентів на скиді в міську каналізаційну мережу міста. Для прикладу, в 2020 проаналізовано 4390 проб, в яких проведено 34017 досліджень. Загалом моніторинг здійснюється по 32 показникам якості.


 

3. Надання послуг фізичним та юридичним особам з дослідження якості питної, поверхневої та стічної води.

Хіміко-бактеріологічна лабораторія КП “Вінницяоблводоканал” виконує дослідження якості питної, поверхневої, стічної води та мулу в рамках галузі атестації. Вода на дослідження приймається в понеділок, вівторок та середу з 830 до 1200.

Підставою для співпраці є договір. Детальну інформацію щодо порядку проведення досліджень можна отримати за телефоном (0432) 61-92-07. У 2020 році за договорами проаналізовано 1423 проби від фізичних та юридичних осіб, в яких проведено 10354 визначення показників якості води.

Додатки: зразок договору фізична особа

                зразок договору юридична особа

                перелік показників та їх вартість

 

4. Освітня робота в навчально-виховних закладах міста.

З 2004 року в рамках роботи лабораторії діє методична група, створена з метою екологічного виховання дітей. Фахівці методичної групи працюють з дітьми навчально-виховних закладів міста. Проводяться заняття-бесіди, дискусії, брейн-ринги, дослідження, святкування дня води, екскурсії по підприємству. Своє ставлення до води та водних ресурсів діти показують у роботах, що представлені на конкурсі „Діти про воду”.

Підприємство „Вінницяоблводоканал” видає журнал „Подорож у світ води”. Наша серія журналів створюється як додатковий матеріал із цікавою, захоплюючою інформацією, а також представляє роботи переможців конкурсу.

Малюнки дітей

На сайті 104 гостя та 0 користувачів